A június 5-ei környezetvédelmi világnap alkalmából az Élet Fája Egyesület és az egri önkormányzat közös akciót szervezett a helyi ifjúság számára az egri Csűry Bálint Általános Iskola sportpályáján, ahol különböző kézműves foglalkozásokon vehettek részt a gyerekek.
Az idei környezetvédelmi világnap célja felhívni az emberek figyelmét az ökoszisztémák restaurálásának fontosságára, hiszen az ember az egyetlen olyan faj a Földön, amely szemetel, és képes kárt tenni környezetében, ezért felelős azért, hogy óvja az ökoszisztémákat, és visszaállítsa azokat eredeti állapotába.
Ezt szem előtt tartva a vasárnapi rendezvény nevelő célzattal az újrahasznosítás jegyében zajlott, minek okán a résztvevő ifjúság nem kevesebb mint 9 kézműves műhelyben próbálhatta ki magát annak érdekében, hogy különböző természetes anyagokból valami szépet és egyedit alkothassanak.
Mindezek előtt reggel 10 órakor a helyi református templomban hallgathatta meg a vasárnapi prédikációt a gyülekezet, melynem során Tolnai János lelkipásztor is az Istentől kapott környezet megóvására hívta fel a gyülekezet figyelmét.
A templomból kifelé jövet a gyülekezet tagjait az ifjúság egy-egy papírból hajtogatott virággal lepte meg a környezetvédelmi világnap apropóján.
Az iskolaudvarra érkezve nagy volt a nyüzsgés, minden gyermek igyekezett megtalálni a számára legkedvezőbb műhelyfoglalkozást. De még mielőtt elfoglalhatták volna helyüket az előkészített asztaloknál, a szervezők egy kis meglepetéssel készültek számukra egy váratlan galambröptetés formájában. A több tucatnyi felröppenő fehér galambot a gyermekek tátott szájjal, majd nagy tapssal fogadták.
A galambröptetést követően Hrenyu Péter iskolaigazgató, Szabó Elek egri polgármester és Békéssy Erzsébet, az Élet Fája Egyesület elnöke köszöntötte a jelenlévőket, felhívva a gyermekek figyelmét e jeles nap fontosságára.
A köszöntőket követően a helyi néptánccsoport tagjai tartottak táncbemutatót, majd kezdetét vették a kézműves foglalkozások, melyek során a résztvevők kosarat fontak papírból, teakeverékeket készítettek hideg préselési technikával gyógynövényekből, agyagból kerámia tárgyakat, fahulladékból játékokat, de készültek similabdák is textilhulladékból, mohával díszített képrámák, nemezékszerek különböző gyapjú fonalakból, táskák bőrhulladékból, valamint különböző dekorációs tárgyak filcanyagból és textilhulladékból.
A gyermekek munkáit ezután díjazták a szervezők, így nem volt olyan résztvevője az eseménynek, aki ne valamijen ajándéktárggyal mehetett volna haza.
A különböző műhelyeket az alábbi személyek vezették:
Vasvari Ioana – teafűpréselés
Ungvári Erzsébet és Oláh Annamária (mikolai Mosolyház) – similabdakészítés
Boka Ildikó – papírkosárfonás
Istvánfi Géza – fazekasműhely
Christian Daniela – fahulladékjáték-festés
Lőrincz Szejke Judit – nemezékszer-készítés
Bajnai Melinda Orsolya – filcanyag dekoráció
Lévai József – bőrdíszmű
Pop Mónika – élőmoha-kompozíció készítés